Historie Audi se datuje od 14. listopadu 1899, kdy August Horch společně s Karlem Benzem založil v Kolíně společnost Horch, která vyráběla luxusní automobily. V roce 1902 se majitel společnosti přestěhoval do Reichenbachu av roce 1904 do Zwickau.

Historie Audi

V roce 1909, po finančních potížích a problémech v týmu, opustil vlastníka a založil další společnost s názvem August Horch Automobilwerke GmbH. Po rozsudku soud zjistil, že nový podnik August Horch nemohl spojit své jméno, a tak se rozhodl převést vaše jméno do latiny – Audi, která volala společnost 25. dubna 1910, Audi Automobilwerke GmbH. V červenci 1910 opustil první vozidlo s názvem Audi továrnu v Zwickau.
Vypuknutí druhé světové války zpomalilo vývoj Auto Union. Všechny společnosti vyráběly vojenské zbraně. Po válce bude majetková společnost zrušena a odškodnění v rámci zákona půjde do Sovětského svazu. 17. srpna 1948 bude rok Auto Union AG vymazán z obchodního rejstříku. Nicméně o rok později v Ingolstadtu se oživila, ale je ve strašlivých finančních úzkostech, z toho důvodu jsou vyráběny většinou dvoudobé modely DKW.

V Volkswagenwerk AG v roce 1969. Sloučení společnosti Auto Union GmbH a NSU Motorenwerke AG, Neckarsulm. Nová společnost nyní nese název Audi NSU Auto Union AG a sídlí v Neckarsulmu. V roce 1972 se objevila první generace Audi 80 (řada B1). Brzy Audi začíná Piëchova éra. Audi je výrobce automobilů, který intenzivně zavádí technické inovace. Současně usilovali o postupné zvyšování umístění značky Audi na trhu. Pět motoru (1976), turbodmychadlo (1979) a pohon všech kol (quattro) (1980) jsou nejlepšími svědky silnice. Pro společnost byla mimořádně důležitá také model 1980 a Quattro, který nejprve přispěl k popularitě značky a za druhé díky Audi skončil s mnoha úspěchy na trasách mnoha shromáždění.

V roce 1985 Audi NSU Auto Union AG změnila název na AUDI AG. Od té doby společnost a výrobky nesou stejný název. Centrála zpět do Ingolstadtu.

VIN Číslo vašeho Audi najdete zde.
Nezapomeňte, že před zakoupením zkontrolujte historii vozidla. To provedete zadáním čísla VIN číslo Audi níže: